26 јануари 2023 | Кафе пауза

Зошто е здраво да пешачите 5 минути на секој половина час седење?

Прочитајте ги резултатите од најновото истражување!

4 знаци дека го саботирате вашиот живот, а не сте свесни за тоа!

Лесно е да ги обвините другите доколку сте несреќни во животот, но што ако главните виновници се вашите постапки?

Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци во февруари?

Февруари е последниот месец од зимата, а според астролозите ќе биде особено поволен бидејќи ниту една од планетите нема да биде во ретроградна фаза.

Каде се наоѓа најсмртоносното езеро во светот?

Дали ви се верува дека во 1986 година ова езеро „усмртило“ повеќе од 1.700 луѓе и повеќе од 3.500 животни?