Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци во февруари?

Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци во февруари?

Февруари е последниот месец од зимата, а според астролозите ќе биде особено поволен бидејќи ниту една од планетите нема да биде во ретроградна фаза. Покрај тоа, во февруари нè очекуваат два важни астро настани – на 11 февруари, транзитот на Меркур во Водолија и на 20 февруари транзитот на Венера во знакот Овен. Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во февруари 2023 година.

Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци во февруари?

Според астролозите, најсреќни ќе бидат луѓето родени во знаците Близнаци, Девица и Водолија. Особено вредна за внимание е Девицата, која нема да биде под влијание на Венера.

Луѓето родени во овие 3 знаци на зодијакот ќе бидат финансиски успешни. Тие ќе имаат и одлични можности за купување. Тоа може да биде некаква опрема, како и недвижен имот, накит, облека. На работа, претставниците на овие знаци ќе бидат многу среќни во однос на преговорите. Особено вреди да се истакнат професиите како консултант, психолог и учител.

Во февруари, важно е да се истакнат оние знаци кои се под најмало влијание на Венера. Тоа се Овен, Скорпија и Девица. Тоа значи дека февруари 2023 година ќе биде финансиски најпозитивен за Девиците, бидејќи Меркур е поврзан со нивниот знак, а Венера практично не учествува во обликувањето на настаните во нивниот живот. Покрај тоа, луѓето родени во знакот Скорпија, како и Девица, ќе имаат стабилна финансиска ситуација во текот на целиот месец. Меѓу другото, тие ќе бидат полни со енергија за нови подвизи, но ќе бидат подготвени и за нови љубовни авантури.

Овде важи и обратната ситуација, кога влијанието на Венера е многу силно за одредени знаци, а она на Меркур слабо. Тука спаѓа знакот Риби. Луѓето родени во овој знак ќе бидат неверојатно продуктивни во текот на целиот месец и ќе бидат полни со мотивација, креативна енергија и ентузијазам.

Исто така, Вагата се издвојува во февруари, бидејќи енергијата на Меркур и Венера е приближно подеднакво важна за овие луѓе. Февруари ќе биде многу поволен и урамнотежен месец за нив поради фактот дека во првите денови од месецот особено силно ќе биде влијанието на Венера. Заедно со Меркур, Венера позитивно ќе му влијае на знакот Вага и значително ќе им го подобри животот на луѓето родени во овој знак.

Откако прочитавте за најсреќните хороскопски знаци во февруари, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае сезоната на знакот Водолија од 20 јануари до 19 февруари.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар