Што значи ако крцкате со забите во текот на ноќта (и како да го запрете тоа)?

Се проценува дека околу 8% од возрасните и околу 33% од децата крцкат со забите додека спијат.

Мизофонија: Зошто некои звуци ги доведуваат луѓето до лудило?

Мизофонијата претставува „нетолеранција“ на некои звуци, но овој поим се однесува на нешто покомплицирано од едноставното „мразење“ звуци.
Датум: 24 јун 2019
, Автор:

Зошто слушањето звуци од природата нè смирува?

Сигурно ви е познато чувството што се појавува кога слушате штурчиња или водопад.

4 научно докажани причини зошто треба да поминувате повеќе време во тишина

Звучното загадување го сметаме за нормално и веќе не ни обрнуваме внимание на звуците од сообраќајот, телевизорот и гужвата.

Ова е вистинската причина зошто жените стенкаат за време на секс

Дали звуците кои жената ги испушта за време на сексот се неприсилени или рефлексни, или пак се резултат на оргазам?
Датум: 22 мар 2016
, Автор:

Бидете гласни: Овие секси звуци го зголемуваат задоволството!

Луѓето кои произведуваат звуци во кревет имаат многу подобро сексуално искуство за разлика од оние кои го преферираат „немиот секс“.

4 апликации со звуци кои ќе ви помогнат да бидете попродуктивни

Овие апликации се совршени за оние кои работат од дома, но и за оние во канцеларија. Одберете ја онаа која најмногу ви се допаѓа и впуштете се во работа.
Датум: 02 апр 2015
, Автор:

14 причини зошто не можеме да заспиеме навечер

Еве поради што сè не можеме да заспиеме.
Датум: 29 авг 2014
, Автор:

Претворете ја вашата тивка канцеларија во пријатно кафуле за попродуктивна работа

Апликацијата Coffitivity ви овозможува да ја пренесете опуштената атмосфера на кафулето во вашата канцеларија.
Датум: 10 дек 2013
, Автор:

Како зборуваат животните во различни земји?

Петелот не кукурика исто во секоја земја на светот.

Секојдневни звуци кои сите ги обожаваме

Дождовните капки кои удираат по кровот, нежното пукање на дрвата во огнот, отворањето тегла или вадењето тапа од шише, сипувањето на кафето во вашата шолја и чекорењето по недопрен снег.... Кој ви е омилен? :)

Музиката на планетите во Сончевиот систем

Одлично видео со неверојатните звуци на планетите во вселената.
12