Вежби од 10 минути за затегнување на задникот

Бурната дневна рутина нè спречува целосно да се посветиме на вежбање, но добрата вест е дека има одлични пократки програми кои даваат резултати, а потребни се само 10 минути на ден и голема упорност.

Како најлесно да ги затегнете опуштените гради?

Постојат многу фактори кои влијаат на еластичноста на градите и доколку не преземете нешто, можете да останете со опуштени гради долго пред да дојде време за тоа.

Како природно да ја затегнете вашата кожа на лицето?

Опуштената кожа е проблем со кој се соочуваат многу луѓе, особено жените...

12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Според Најк тренерот Алекс Силвер-Фејган, клекнувањата се клучот за убави нозе и добар задник.

10 ефективни вежби за затегнување на задникот и бутовите

Доколку сте решени да ја обликувате вашата фигура, тогаш вреди да ги погледнете овие вежби.

7-дневен план за вежбање со цел да изгледате одлично голи

Па, подготвени сте да почнете? Ве предизвикуваме!

Дали сакате да имате нозе како фотомодел? Со овие вежби ќе го постигнете тоа!

Вежбањето е најефикасниот начин за да ги обликувате нозете, па затоа денес ви претставуваме неколку вежби кои ќе ви помогнат во тоа!

Затегнете го секој дел од нозете: Едноставна вежба за внатрешниот дел од бутовите

Дури и на жените кои редовно вежбаат им се случува да заборават да се посветат на некои делови од телото...
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Маска за затегнување на лицето од лен: По 12 нанесувања нема да можете да се препознаете!

Ви ја препорачуваме генијалната маска за затегнување на лицето од ленено семе за сите типови кожа.
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

Масажа за лице со лажица: Неверојатни резултати за само 12 дена!

Секоја жена која ќе ја надмине својата 30-та година треба да почне редовно да го негува своето лице со масажи.

Фитнес предизвик за затегнување на целото тело: 1 вежба, 10 минути, 27 денови

Ако сакате целосно да се затегнете за помалку од 1 месец, тогаш правете само потклекнувања со постепено зголемување на бројот на повторувања.

Вежбајте дома: Брзо и едноставно затегнување на мускулите на нозете

За овие вежби ви се потребни само малку време и трпение и многу брзо ќе имате затегнати мускули на нозете без да треба да одите во теретана.
12