12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Според Најк тренерот Алекс Силвер-Фејган, клекнувањата се клучот за убави нозе и добар задник. Можете да ги комбинирате овие вежби со други програми за тренинг или пак, едноставно да ги претворите во сопствена вежба. Најдобриот дел е што можете да ги правите и во удобноста на вашиот дом. Ќе ви требаат помалку од 15 минути, но мора да ги повторувате секојдневно доколку сакате да забележите значителни разлики.

1. Основни клекнувања

(1) 12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Најпрво, започнете со оваа класична вежба.

2. Клекнувања со замавнувања

(2) 12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Подигнувањата на нозете ќе ви помогнат при затегнување на задникот.

3. Сумо клекнувања

(3) 12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Овие одлично го затегнуваат целото ваше тело, а најголем ефект имаат на задникот.

4. Сумо клекнувања со истегнување на рацете

(4) 12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Овој пат додавате елементи од кардио тренингот.

5. Клекнувања за стомачните мускули

(5) 12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Вашата половина ќе ви биде благодарна за овие вежби.

6. Клекнувања со скокови

(6) 12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

За време на оваа вежба го затегнувате целото тело, вклучувајќи ги и мускулите на рацете.

Преминете на следната страница за останатите вежби…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар