Спакувајте се како модна блогерка за овој летен одмор

Изгледа дека девојките кои секојдневно ги следите на социјалните мрежи се пакуваат доста брзо и лесно, па со помош на овие совети истото ќе го можете и вие.

Мали трикови, голема промена: Како да изгледате одлично и без шминка?

Дали сте доволно самоуверени да ги покажете подочниците, новите акни или белезите од истите? Дали сте доволно самоуверени да покажете по некоја брчка или проширена пора?

ТВ серија: Блудници (Harlots)

Животот во борделите во 1700-тите години во Лондон

Момците откриваат: Што треба девојките да разберат за нив еднаш засекогаш?

Време е девојките конечно да ги разберат нивните партнери, а искрените размислувања на овие момци несомнено ќе им помогнат во тоа...

Само луѓето кои обрнуваат внимание на детали ќе забележат што е погрешно кај следниве илустрации

Сѐ што треба да направите е да се сконцентрирате и да се обидете да ја пронајдете грешката во овие 10 илустрации.

12 едноставни вежби за послаби нозе и позатегнат задник

Според Најк тренерот Алекс Силвер-Фејган, клекнувањата се клучот за убави нозе и добар задник.

Како хороскопските знаци ја оттурнуваат од себе љубовта на нивниот живот?

Сите сакаат да најдат вистинска љубов, но ретко кој е подготвен да ги направи потребните жртви и компромиси за да ја зачува.

9 човечки органи кои никој не знае за што служат

Веројатно сте чуле за овие делови од телото, но никогаш не ви било јасно за што точно служат.

Токму чудаците и оние што целосно се издвојуваат ќе го променат овој ригиден свет

Единствениот начин да најдете мир во светот, и истиот притоа да го промените, е доколку продолжите да бидете оние што навистина сте.

Тајниот афродизијак што независните жени низ историјата го користеле за своја предност

Најмоќните жени низ историјата биле познати по својата способност да направат секој маж да чувствува како да добива одлична зделка со тоа што ќе биде со личност што луѓето знаат дека секогаш има други опции.
12