Портрети кои ја истакнуваат уникатната убавина на една девојка со албинизам и хетерохромија

Кога фотографката Амина Арсакова забележала фотографија од младата девојка Амина Епендиева во еден трговски центар, таа била заинтригирана од нејзината уникатна убавина.

34 начини како вистинската дама се разликува од обичната девојка

Вистинските дами ги знаат правила за добро однесување кои им овозможуваат да се чувствуваат сигурно во која било група луѓе и успеваат да избегнат многу незгодни ситуации.

Како да ја смирите вашата девојка кога „полудува“?

За некои личности ова е особено тежок период.

18 знаци што откриваат дека сте лоша девојка

Кога станува збор за врските, навистина е лесно да мислиме дека сме невини и дека не можеме да направиме ништо лошо. Никогаш не ги признаваме (или не сакаме да ги признаеме) своите грешки и недостатоци.

Одберете ја девојката што мислите дека е најатрактивна и дознајте што кажува тоа за вас

Дури и наједноставните тестови, како овој, можат да ви откријат многу нешта за вашиот карактер.

Останете сингл додека не запознаете ваква девојка!

Останете сингл додека не запознаете девојка чија љубов ќе ве лечи, ќе ве менува и ќе ве направи подобра личност.

10 начини на кои девојката со големо срце и саркастичен ум љуби поинаку

Кога сте во врска со девојка со големо срце, вие знаете точно со кого си имате работа, но дали истото важи и за онаа со саркастичен ум? И што ако се случи да сте во врска со девојка што ги има и двете?

8 знаци дека сте вљубени и дека таа е вистинската за вас

Доколку се прашувате дали навистина сте вљубени, овие знаци ќе ви го покажат тоа.

Како да изгубите страсна девојка што го живее животот со полни гради?

Страсните девојки не сакаат да се помират со просечна љубов.

Смешни фотографии: Зошто оваа девојка се шокира од сè што гледа пред себе?

Дознајте кои нешта најмногу ја шокираат Карла и прочитајте ги смешните коментари на Твитер-корисникот Ерни Смит, во врска со сток-фотографиите на оваа очигледно, вечно изненадена девојка.

15 нешта што треба да ги знаете пред да се впуштите во врска со „огнена“ девојка

Таа е нежна, но силна. Таа е полна со оган, но љуби длабоко. Таа ќе ве стави на прво место и никогаш нема да се откаже без борба.