18 декември 2018 | Кафе пауза

Најчестите митови што сте ги прочитале за вашата вагина и вистините зад нив

И покрај тоа што разговорот за интимните делови на телото повеќе не е табу тема, постојат неколку митови за вагината коишто сè уште се широко распространети.

8 магични дестинации за љубителите на зимата и снегот

Доколку едвај сте чекале да дојде најстудената доба од годината, тогаш овој период е совршен за патување за вас!

Како навистина изгледа да љубите личност која е Бик во хороскоп?

Ќе сфатите што е љубовта и ќе видите како изгледа добрината кај луѓето.

Артистка црта на своето тело и се камуфлира во цветни позадини

Сесилија Паредес сака да комбинира фотографија, сликање и уметнички перформанси со цел да создаде уникатни ремек-дела.

7 внатрешни архетипови коишто ги парализираат вашите самодоверба и самопочит

Ако сметате дека и вам ви недостига самодоверба, од голема важност е да станете свесни за вашите внатрешни архетипови.

Експертите советуваат: Како да внесете повеќе среќа во 2019-та година?

За да внесете повеќе среќа во новата година, треба да преземете поголема контрола над вашиот живот.

Зошто човечките гради се толку големи?

На планетата живеат над 5.000 видови цицачи, но луѓето се единствените живи суштества кои имаат перманентни гради.

8 знаци дека сте вљубени и дека таа е вистинската за вас

Доколку се прашувате дали навистина сте вљубени, овие знаци ќе ви го покажат тоа.

9 досадни секојдневни нешта за кои всушност има објаснување

Дознајте зошто постојано ги губите клучевите и зошто толку боли кога ќе го удрете прстот од ногата.

12 неочекувани нешта што всушност можете да ги јадете

Погледнете ги нештата за кои сигурно не сте ни помислиле дека се безбедни за јадење.