Како вистинската дама се грижи за нејзиниот изглед?

Поимот „дама“ не е застарен и не се однесува само на жените од минатото.

10 трика кои ќе ви помогнат да носите високи потпетици како вистинска дама

Доколку ви е тешко да одите во вашите нови потпетици, не очајувајте бидејќи има решение.

Интересни начини на кои можете да носите шешири ова лето

Ова лето морате да го имате овој моден додаток!

10 работи кои вистинската дама никогаш нема да ги направи

Тука не станува збор само за надворешниот изглед туку и за многу други одлики кои прават вистинските дами да се издвојат од толпата.

Бонтонот не е само нешто од минатото: Правилно однесување на вистинските дами и господа

Ако ви е грижа што мислат другите, тогаш многу е важно каков впечаток ќе им оставите, особено првиот пат кога ќе ги запознаете.

Вие сте единствена дама во машко друштво? Еве зошто ова е супер!

Некои девојки се навикнати да бидат единствени дами во машко друштво. Можеби причината е поради тоа што израснале со повеќе браќа.

7 статуси кои жена никогаш не би требало да ги објави на Фејсбук

Овие 7 статуси ниту една образована, зрела и паметна дама нема да ги објави.

10 знаци дека тој во вас гледа вистинска дама

Погледнете ги следниве начини на кои мажите ги гледаат дамите и откријте дали тој во вас гледа само уште една обична девојка или вистинска елегантна дама...

Моќни и инспирирачки феминистички цитати од познати жени

Погледнете дел од најмоќните феминистички цитати од познати жени кои ќе ве мотивираат да го дадете најдоброто од себе.
Датум: 29 окт 2014
, Автор:

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Нејзината елеганција, едноставност и префинетост е пример за тоа што значи да се биде модна икона. Еве како да го копирате летниот стил на Хепберн.
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Тајните на француските дами

„Је ne sais quoi“ e еден од најпознатите француски изрази кој во превод значи „не знам“, но напротив, тој ни малку не го опишува прецизниот и елегантен стил на француските дами.
Датум: 24 апр 2014
, Автор:

Книга: „Дамата и еднорогот“ – Трејси Шевалие

Откријте ја мистеријата зад едно од најдобрите светски дела - „Дамата и еднорогот“, таписериите во кои секоја нишка има своја приказна...
12