16 мај 2016 | Кафе пауза

Што треба да запаметите пред да почнете врска со девојка која била изневерена?

Да се биде изневерен е навистина трауматично искуство кое остава долготрајни лузни и последици.

Одвратни женски професии кои за среќа не постојат повеќе

Историски гледано жените честопати имале работа која била понижувачка и не била воопшто вреднувана.

10 неверојатни архитектонски ремек-дела инспирирани од природата

Додека се восхитувате на иновативните фасади на зградите, веројатно не се фокусирате на инспирацијата на едни од најталентираните архитекти во светот.

Како хороскопските знаци го шокираат својот љубовен партнер?

Без разлика дали се сметате себеси за контроверзна личност или не, веројатно имате некои карактеристики и навики со кои знаете да ги шокирате луѓето околу себе.

Верно и неочекувано пријателство: Лисица и кутре не сакаат да се разделуваат

Се сеќавате ли на Џунипер, слатката, фотогенична лисица која се однесуваше како кутре?

10 мудри совети од индиски гуру кои ќе ви ја разбудат свеста

„Смеењето е исто толку свето како и молитвата.“

10 работи кои вистинската дама никогаш нема да ги направи

Тука не станува збор само за надворешниот изглед туку и за многу други одлики кои прават вистинските дами да се издвојат од толпата.

Дали некој може да ги објасни овие бизарни фотографии?

Дали станува збор за погрешен момент или пак едноставно во нив совршено се доловува човековата будалштина?

9 модни трикови што можете да ги украдете од девојките кои живеат во Лос Анџелес

Постои причина зошто Лос Анџелес е еден од најпознатите градови кога станува збор за уличната мода.

Безвременски трикови: Постигнете природен и беспрекорен изглед со помош на овие 11 совети

На вистинската убавина не ѝ е потребна многу шминка за да биде ценета.

Инспирирано од Инстаграм: Оригинални начини за складирање на шминката

Секоја девојка која сака шминка, сигурно знае колку е понекогаш тешко да ја чува и одржува уредно распоредена.
12