Инспирирано од Инстаграм: Оригинални начини за складирање на шминката

Инспирирано од Инстаграм: Оригинални начини за складирање на шминката

Секоја девојка која сака шминка, сигурно знае колку е понекогаш тешко да ја чува и одржува уредно распоредена. Меѓутоа, благодарени на социјалните мрежи, на дофат ви се разни инспирации за полици, тегли и кутии во кои ќе можете да ги чувате вашите омилени мејкап производи. Еве неколку од најинтересните кои ги пронајдовме на Инстаграм.

1-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Кутиите од провидна пластика со сигурност се најпрактичниот сад за држење на шминката. Освен тоа што брзо и лесно ќе го пронајдете она што ви е потребно, тие на свој начин може да бидат и интересен украс во вашата бања.

2-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_ 3-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Еве уште една оригинална идеја за држење на четките. Саксиите за цвеќе се одлични за уредно чување на четките, а во специјализираните продавници ќе можете да пронајдете разни видови кои подоцна можете да ги украсите.

4-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_ 5-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Провидните, стаклени тегли исто така може да ви послужат за чување на четките или кармините. Секако, и нив можете дополнително да ги нацртате и украсите за да изгледаат уште пооригинално.

6-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_ 7-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Полицата што може да се ротира, како оваа на фотографијата, е сон на секоја девојка која обожава шминка. На тој начин, доколку некое утро сте неодлучни за која пудра да ја нанесете, слободно завртете!

8-inspirirano-od-instagram-originalni-nachini-za-skladiranje-na-shminka-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за повеќе креативни идеи…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар