10 неверојатни архитектонски ремек-дела инспирирани од природата

10 неверојатни архитектонски ремек-дела инспирирани од природата

Различните архитектонските стилови, како проекции на креативните идеи на смелите уметници, отсекогаш изненадувале, но додека се восхитувате на иновативните и креативните фасади на зградите, веројатно не се фокусирате на инспирацијата и визијата на најталентираните архитекти во светот. Во тој контекст, погледнете ги 10-те најфасцинантни и естетски најинтересните архитектонски дизајни инспирирани од природата.

10 неверојатни архитектонски ремек-дела инспирирани од природата

Храмот Лотос во Њу Делхи


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар