Би живееле во овој мал замок?

Ако некогаш сте сонувале да живеете во замок, сега е вашата шанса!

Какво деколте би требало да изберете според градбата на вашето тело?

Можеби не знаевте, но деколтето од вашата блуза, фустан или маица и тоа како може да влијае на изгледот на вашата фигура.

9 феноменални пролетни трендови кои се идеални за секоја градба на тело

Споделуваме со вас 9 фантастични трендови, идеални за пролет, кои може да ги понесат ситните, крупните, високите и ниските жени.

Мал моден водич: Како да ги изберете идеалните црни пантолони според вашата градба на тело?

Црните пантолони се задолжително парче облека во сечиј гардеробер!

Кој модел на тексас шорцеви одговара на вашата градба на тело?

Дали знаевте дека секој модел на бермуди одговара на посебен тип градба на тело?

Како да изберете џемпер кој одговара на вашата градба на тело?

Сите џемпери не одговараат на сечија градба на тело, па затоа може да се случи поради погрешниот избор да изгледате премногу дебело или чудно.

Есенски трендови кои одговараат на секоја градба на телото

Сигурни сме дека понекогаш имате проблем со пронаоѓањето на совршени дневни парчиња за вашата градба, особено во есенскиот период.

Како да ги одберете соодветните фармерки според градбата на вашето тело?

Со цел да ги избегнете најголемите грешки, најважно е да го познавате вашето тело и уште во почетокот да ги елиминирате оние модели кои нема да ви одговараат.

30 прекрасни врати кои изгледаат како да водат кон некои нови светови

Постојат многу креативно изработени врати низ светот, а ние ги издвојуваме најпрекрасните 30.
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

Одберете го идеалното здолниште според вашата фигура

Правилно одбраниот материјал, должината и кројот можат многу да придонесат за визуелно издолжување на нозете и намалување на оние несакани килограми.
Датум: 03 мај 2014
, Автор:

Што кажува градбата на вашето тело за вашиот сексуален живот?

Понекогаш вашиот сексуален живот комплетно зависи од моменталниот партнер, колку ви е добар сексот и претходното искуство. Но, науката не се согласува со ова.
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

Планинска куќичка за помалку од 500 долари

Во видеото детално е објаснет процесот на градба, а тој самиот гарантира дека куќата ќе издржи повеќе од 100 години.