28 октомври 2015 | Кафе пауза

Есенски трендови кои одговараат на секоја градба на телото

Сигурни сме дека понекогаш имате проблем со пронаоѓањето на совршени дневни парчиња за вашата градба, особено во есенскиот период.

Животот не е фер, но сепак е убав: 45 животни лекции кои ќе допрат до вашето срце

Вашите деца имаат само едно детство. Направете им го вредно за помнење.

Фотограф ни ги открива тетоважите кои се кријат под облеката на луѓето

Луѓето кои се вклучени во оваа серија, од кои поголемиот дел се тетовирани од глава до пети, се уметнички дела кои дишат и се движат.

9 животни совети од девојка која отсекогаш била во љубовни врски

Неколку нешта кои треба да ги правите дури и откако ќе почнете нова сериозна врска доколку сакате таа да биде успешна, а вие да се чувствувате исполнето...

7 знаци за пропаѓање на бракот: 3 од нив укажуваат на крај за помалку од 2 години

Бидете искрени кон себе додека ги читате следниве тврдења и откријте дали вашиот брак има потреба од спасување.

Можност да го продолжите вашето образование во Франција: Во понеделник започнува Саемот на студии во Франција

Вo понеделник, 2 ноември 2015 год., во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ ќе се одржи Саемот на студии во Франција.
Датум: 28 окт 2015
, Автор: