Смешни портрети од мокри мачки кои се тресат за да се исушат

Смешни портрети од мокри мачки кои се тресат за да се исушат

Карли Дејвидсон е 34-годишен борец за правата на животните и фотограф кој живее во Портланд, Орегон. Неговиот најнов проект, „Shake Cats“ вклучува повеќе од 60 мачки, поголемиот дел од нив спасени, кои ги тресат своите глави по бањањето или чешлањето. Тој ја започнал својата кариера фотографирајќи птици во зоолошката во Орегон, но денес најмногу фотографира животни во засолништа со цел да ги зголеми нивните шанси за посвојување. Погледнете дел од неговата работа…

(1) Смешни портрети од мокри мачки кои се тресат за да се исушат


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар