Фотограф ни ги открива тетоважите кои се кријат под облеката на луѓето

Фотограф ни ги открива тетоважите кои се кријат под облеката на луѓето

Луѓето кои сакаат тетоважи не секогаш можат да се препознаат од прв поглед. Токму тоа ни го покажува и фотографот Алан Паудрил во својата нова серија фотографии. Луѓето кои се вклучени во оваа серија, од кои поголемиот дел се тетовирани од глава до пети, се уметнички дела кои дишат и се движат. Погледнете…

Греам, 58

Греам, 58


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар