Фотограф ни ги открива тетоважите кои се кријат под облеката на луѓето

Луѓето кои сакаат тетоважи не секогаш можат да се препознаат од прв поглед. Токму тоа ни го покажува и фотографот Алан Паудрил во својата нова серија фотографии. Луѓето кои се вклучени во оваа серија, од кои поголемиот дел се тетовирани од глава до пети, се уметнички дела кои дишат и се движат. Погледнете…

Греам, 58

Греам, 58


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар