05 јули 2014 | Кафе пауза

Топ 19 фотографии од наградната игра #ЛетоНаКрф

Избираме 3 најдобри фотографии и доделуваме 3 патувања за двајца на островот Крф преку Т.А. Јупитер.
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

30 прекрасни врати кои изгледаат како да водат кон некои нови светови

Постојат многу креативно изработени врати низ светот, а ние ги издвојуваме најпрекрасните 30.
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

Диета со урда: Изгубете 5 кг за 5 дена!

Оваа диета се базира на урда со мала масленост и кефир, намирници кои придонесуваат за брзо согорување на мастите и го блокираат нивното создавање.
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

Чизкејк во чаша: Лесен рецепт за летно уживање

Најомилениот летен десерт, подготвен на наједноставниот и најбрз начин за кој не треба ни да ја вклучите рерната...
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

Што прават 10 дена на море за вашето здравје?

Летувањето го чувствуваме со сите сетила. Сепак, освен добриот одмор и забавниот помин, постојат и неколку важни здравствени придобивки од вашата 10-дневна изложеност на море.
Датум: 05 јул 2014
, Автор:

Забавни начини на патување и откривање на нови места

Неколку начини кои можете да ги искористите на вашето следно патување за да му додадете спонтаност, авантуризам и многу возбуда.