Топ 19 фотографии од наградната игра #ЛетоНаКрф

Топ 19 фотографии од наградната игра #ЛетоНаКрф

Подготвени сте за резултатите од наградната игра #ЛетоНаКрф?


Избираме 3 најдобри фотографии и доделуваме 3 патувања за двајца на островот Крф преку Т.А. Јупитер. Изберете ги омилените 3 фотографии и гласајте подолу. Да им помогнеме на навистина креативните и талентираните да заминат на незаборавна летна авантура.

1

1-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

2

2-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

3

3-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

4

4-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

5

5-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

6

6-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

7

7-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

8

8-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

9

9-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

10

10-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

11

11-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

12

12-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

13 (дисквалификувана)

13-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

14

14-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

15

15-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

16

16-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

17

17-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

18

18-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

19

19-top-19-fotografii-od-nagradnata-igra-letonakrf-kafepauza.mk

Гласајте за 3 најдобри фотографии:

 • Фотографија 1 (18%, 404 Гласови)
 • Фотографија 11 (11%, 250 Гласови)
 • Фотографија 3 (11%, 236 Гласови)
 • Фотографија 2 (9%, 207 Гласови)
 • Фотографија 8 (9%, 205 Гласови)
 • Фотографија 12 (9%, 189 Гласови)
 • Фотографија 6 (7%, 147 Гласови)
 • Фотографија 5 (5%, 119 Гласови)
 • Фотографија 18 (4%, 86 Гласови)
 • Фотографија 19 (3%, 63 Гласови)
 • Фотографија 13 (3%, 58 Гласови)
 • Фотографија 17 (2%, 50 Гласови)
 • Фотографија 7 (2%, 41 Гласови)
 • Фотографија 9 (2%, 39 Гласови)
 • Фотографија 15 (2%, 36 Гласови)
 • Фотографија 16 (2%, 35 Гласови)
 • Фотографија 10 (1%, 29 Гласови)
 • Фотографија 14 (1%, 15 Гласови)
 • Фотографија 4 (1%, 12 Гласови)

Гласале: 1.139

Loading ... Loading ...

 

Напомена: 40% од гласовите ги доделува стручниот тим на Кафе пауза.

 


 

Резултати:

Тимот на Кафе пауза гласаше вака:

20% за фотографија 11 – вкупно 42%
12% за фотографија 17 – вкупно 16%
8% за фотографија 19 – вкупно 14%

Според крајните резултати, првите 3 места изгледаат вака:

Прво место – Фотографија 11 (42%) – Емилија Тасева
Второ место – Фотографија 1 (35%) – Клементина Трајчевска
Трето место – Фотографија 2 (18%) – Јован Пројев

Забелешка: Фотографијата бр. 3 (21%) се елиминира бидејќи е од истата учесничка која ја има поднесено фотографијата бр. 11 (освоено прво место).

Им честитаме на тројцата добитници и им посакуваме убав одмор на Крф со Т.А. Јупитер. Информации за подигнување на ваучерите и искористување на наградата ќе добиете директно во агенцијата. Термините можете да ги погледнете овде. На сите останати им благодариме за учеството.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. JOVANCE Reply

  JA SE IZVINUVAM NO NEKOI OD OVIE 19 SLKI NE SE ORGINALNI NE SE NAPRAVENI MOZE DA SE PREPOZNAAT NE E FER PISUVASE VO PRAVILATA NA VASATA IGRA DEKA CAMO NASI ORGINALNI SLIKI CE VAZAT TAKE E NELI BARAM OBJASNUVANJE OD VAS POZZ

  • Кафе пауза Reply

   Кои фотографии сметаш дека не се оригинални?

   • Анонимен Reply

    3 9 11 17 18 19 ovie ne se orginalni ili pak ima Photoshop iskoristeno vo golema merka se gleda od avion

  • Анонимен Reply

   Da NIE nafta pieme? eve DOKAZ: http://goo.gl/ybgF6a

   • Кафе пауза Reply

    Ненамерен пропуст. Фотографијата бр. 13 е дисквалификувана.

    • Анонимен Reply

     epa vo toj slucaj treba da stavite uste edna fotografija vo izborot 😀

     • Кафе пауза

      Па не мора. Бројот на фотографии за во потесен избор не беше строго определен. Рековме дека ќе ги избереме најдобрите, па така и беше. Оваа ни се протнала. Исклучувањето не се одразува на првите неколку кои се во трка за награда.

 2. Em Reply

  Сликите се оригинални и тоа можe да се докаже. Само затоа што се сликани со професионален апарат не значи дека не се оригинални 😉

 3. koce:D Reply

  3,8,11 moj glas

 4. gric Reply

  sto podrazbirate pod original?

  • Кафе пауза Reply

   Фотографии кои не се преземени од друг.

 5. Анонимен Reply

  Сите слики треба да бидат ставени за гласање, вака не е добро !

  • Кафе пауза Reply

   Во описот на наградната игра пишуваше дека ќе се прави селекција на најдобрите. Кога би ги ставиле сите фотографии за гласање, би било многу потешко за гласачите да прегледаат 100-тина фотографии за да го дадат гласот за 3. Изборот е направен внимателно со стручна консултација со фотографи, при што земени се предвид квалитетот, композицијата и соодветноста на фотографијата на она што се бараше во наградната игра.

 6. Coffee Reply

  А кога се затвора гласањето?

  • Кафе пауза Reply

   Утре, но ќе се гласа до 17 часот.

   • Anonymous Reply

    neli ke se glasa DO 17 casot… seuste moze da se glasa

 7. iva Reply

  Кога ќе има резултати? 🙂

Остави коментар