големина | Кафе пауза

Големи раси кучиња што се само големи плишени мечиња

Многупати големите раси кучиња се всушност оние кои се далеку понежни кон луѓето и се повеќе приврзани кон семејството отколку нивните помали роднини.

6-те најголеми природни чуда на светот: Погледнете ја неверојатната моќ на природата

Светот е богат со природни атракции кои со својата убавина се мамка за истражувачите и за туристите. Овие фасцинантни места и сцени покажуваат колку е моќна природата.

10-те најпопуларни пениси во историјата на човештвото

Мажите често сакаат да се фалат со големината, без разлика дали се работи за автомобил, бицепс или паричник, правејќи ги да се чувствуваат подобро и мажествено.

Нешта што се многу поголеми отколку што сте мислеле

Понекогаш не можете да сфатите колку навистина е големо нешто сè додека не го споредите со нешто друго.

9 знаци дека носите погрешен број на градник

Поголемиот дел од жените носат градници секојдневно. Но, 80% од дамите носат градник со погрешна големина.

Мажите ја откриваат совршената големина на женски гради

Се чини дека постојaт предрасуди за мажите и нивните желби од типот „што поголемо толку подобро“.

Едноставен трик кој ќе ви помогне да откриете дали ја носите вистинската големина на градник

Многу жени имаат проблеми при одбирањето на точната големина на градник и неговата потрага понекогаш може да изгледа како вистински кошмар.

Еве зошто треба да ги читате ознаките на кутиите со јајца

Знаете ли што се крие во оригиналната картонска кутија во којашто сте ги донеле јајцата купени од супермаркетот?

Која е разликата помеѓу жените кои преферираат големи чанти и оние кои одбираат мали?

Погледнете која е разликата помеѓу жените кои одбираат големи и оние кои одбираат мали чанти...

Жени, не губете време! Еве кој е хороскопскиот знак со најголем „алат“

Според книгата „Секстролоија“, постои поврзаност помеѓу хороскопскиот знак и големината на пенисот.
Датум: 14 окт 2015
, Автор:

9 интересни факти за дојките кои досега не сте ги знаеле

Брадавиците можат да имаат различна боја и тоа зависи исклучиво од тенот на човекот. Исто така, нивната големина зависи од тоа дали сте сексуално активни или не.

Важноста на чантите за жените: Што кажува за вас онаа која ја носите?

Чантата која ја носиме е симбол кој на светот му кажува нешто повеќе за нас.
12