28 април 2016 | Кафе пауза

7 караници во кои ниту еден маж сè уште не победил

Без разлика колку се вербално моќни, со каков вокабулар располагаат и колку цврсти аргументи имаат, дамата е секогаш во право!

Најголемите митови поврзани со сексот

Ние ви ги разоткриваме најпознатите митови поврзани со сексот кои можеби ќе ви го дадат одговорот на прашањата што ги имате.

14 видови девојки со кои момците не сакаат да излегуваат на љубовни состаноци

Дури и најочајните момци гледаат да ги избегнат следниве неколку типа девојки.

Кои особини на вашиот хороскопски знак најмногу ги воодушевуваат луѓето?

Сте се запрашале ли некогаш која е вашата најдобра карактерна особина?

Науката открива: Каде завршуваат изгубените чорапи?

Научниците пронашле формула за да ја решат мистеријата зошто облеката исчезнува во машината за перење.

Животот е прекраток за да ги правите овие работи

Постојат некои секојдневни работи за кои не вреди да си ја трошите енергијата и нервите.

Тајните на луѓето кои никогаш не го скршиле својот мобилен телефон

Ако сте како повеќето луѓе на оваа планета, тогаш без сомнение го обожавате вашиот смартфон кој е толку многу светкав и совршен.

Еве зошто треба да ги читате ознаките на кутиите со јајца

Знаете ли што се крие во оригиналната картонска кутија во којашто сте ги донеле јајцата купени од супермаркетот?

5 митови за целулитот на кои треба веднаш да заборавите

И покрај тоа што не можете да преземете многу нешта за да се борите со него, треба да ги знаете позитивните и негативните страни, зошто тој се појави и дали можете да се ослободите од него.
12