глувче | Кафе пауза

Ако не се насмеавте денес, погледнете го Дариус, глувчето што црта

Сите имаме по некој талент на којшто се гордееме. Ама ако си глувче што знае да црта, дефинитивно заслужуваш да бидеш познат!

Новиот живот на мало глувче што било спасено од устата на мачка

Во првите неколку денови од неговиот живот, Фридолин не го доживеал светот онака како што едно глувче би сакало.

Погледнете го ова слатко глувче кое сака да биде дел од реалноста

Животната приказна на глувчето Рикики кое секојдневно се соочува со некој нов предизвик.

Неодоливите авантури на слаткото глувче Марти

Марти бил спасен од продавница за миленичиња во 2013 година каде што живеел сам во пластична кутија. Денес тој живее во дом полн со љубов каде што неговите сопственици се постојано покрај него...

Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња

Овој необичен, но сладок тренд во фотографирањето започна во 2008 година, кога две жени сосема независно почнаа да ги споделуваат своите фотографии од нивните домашни миленичиња – глувци, кои позираат заедно со минијатурни плишани мечиња.
Датум: 21 јан 2014
, Автор:

Колку калории трошиме кликајќи на глувчето?

Доколку сте од оние кои кликаат многу пати во денот, добиените резултати сигурно ќе ве утешат дека и вие сте физички активни на некој начин. :)

Глувче се подготвува за „жежок“ состанок

Видео со доста сериозно глувче, решено да изгледа перфектно на својот состанок :)

Интерактивен музички видеоспот во кој вие ги контролирате движењата

Канадската инди-рок група Аркејд Фајр, за своите фанови направи интерактивна верзија од спотот „Sprawl II“.
Датум: 23 дек 2011
, Автор:

Направете си шорткати за вашите омилени папки во Виндоус 7

Овој мал трик ќе ви помогне да го забрзате пристапот до често користените папки со помош на тастатурата.
Датум: 29 авг 2011
, Автор:

Ултрапренослив лаптоп на превиткување

Вообичаено е лаптопите да се превиткуваат на средина, помеѓу тастатурата и екранот. Лаптопот Feno го крши тоа правило, па додава уште една оска на превиткување, и тоа по средината на екранот.
Датум: 04 мај 2011
, Автор:

Авантурите на Мики Маус

Мики Маус патува низ најпознатите локации во Лондон. Погледнете...

Кафе-позадина за вашиот десктоп #15

Празниците официјално завршија. Расчистете сè што остана нерасчистено од лани и направете си уредна околина за работа за оваа година.
Датум: 10 јан 2011
, Автор:
12