Ултрапренослив лаптоп на превиткување

Ултрапренослив лаптоп на превиткување

Вообичаено е лаптопите да се превиткуваат на средина, помеѓу тастатурата и екранот. Лаптопот Feno го крши тоа правило, па додава уште една оска на превиткување, и тоа по средината на екранот.

Ултрапренослив лаптоп на превиткување.

„На почеток, инспирација ми беше примената на леснина и елеганција во уредите за комуникација. Како можете да направите помал производ, но не и помалку практичен?“

Ултрапренослив лаптоп на превиткувањеFeno е концепт на дизајнерот Нилс ван Хоф. Благодарение на новата технологија на флексибилни OLED екрани, лаптопот е компактен, а димензиите што ги добива кога е превиткан, го прават ултрапрактичен за во движење. Ултрапренослив лаптоп на превиткувањеЗгора на сè, во самиот лаптоп е содржано глувче, кое „скокнува“ од страна по потреба на корисникот. Благодарение на отсуството на стандарден тач пад, површината на тастатурата целосно се користи за ергономично искуство при типкањето.Ултрапренослив лаптоп на превиткување


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар