Љубовен астролошки профил за женски Стрелци

Таа блеска со својата појава и ги остава мажите хипнотизирани. Ја сака забавата, авантурите и е голем идеалист.

Интерактивен музички видеоспот во кој вие ги контролирате движењата

Канадската инди-рок група Аркејд Фајр, за своите фанови направи интерактивна верзија од спотот „Sprawl II“.
Датум: 23 дек 2011
, Автор:

25 нешта кои треба да престанете да си ги правите себеси

Никој не може да се врати назад во времето и да има нов почеток, но секој од нас може да почне денеска и да стави нов крај.

Такер и Дејл наспроти злото (Tucker and Dale vs Evil)

Филм за случајностите кои може да имаат фатални последици, сè додека не ги погледнете од комичната страна и за тоа дека изгледот понекогаш навистина лаже...
Датум: 23 дек 2011
, Автор:

Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?

По смртта на „милиот лидер“, на интернет почнаа да кружат безброј фотографии, кои го прикажуваат во добро друштво со најдобрите светски диџеи.

Придобивките и негативните последици од ботоксот

Ботоксот, како често употребуван третман во козметичките зафати, има многу позитивни ефекти, но не се исклучуваат и негативните последици од неговото користење.

Храбар Дедо Мраз им носи подароци на тигри во Зоо

Да се биде Дедо Мраз и не е толку лесна работа. Неговиот најголем страв повеќе не е дали ќе успее да им однесе подароци на сите, туку дали тоа ќе го стори без да настрада.
Датум: 23 дек 2011
, Автор:

Зграда со фасада од 1.000 врати

„1000 Doors“ е уметничка инсталација изработена од Choi Jeong-Hwa. Тој поставил илјада користени врати во разни бои на ѕидовите на една десеткатница во центарот на главниот град на Јужна Кореја, Сеул.