Храбар Дедо Мраз им носи подароци на тигри во Зоо

Автор: Весна Јовановска

Да се биде Дедо Мраз и не е толку лесна работа. Неговиот најголем страв повеќе не е дали ќе успее да им однесе подароци на сите, туку дали тоа ќе го стори без да настрада. Храбар Дедо Мраз им носи подароци на тигри во ЗооОвој храбар Дедо Мраз, лично и без ниту една гребнатинка, им подари играчки, храна и млеко на суматранските тигри Баши и Сунита, кои живеат во зоолошка градина во Австралија. Внимателно избегнувајќи ги канџите на овој загрозен вид мачки, успева дури и да ги нахрани.Храбар Дедо Мраз им носи подароци на тигри во ЗооХрабар Дедо Мраз им носи подароци на тигри во Зоо

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар