Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?

Кој би рекол дека озлогласениот диктатор на Северна Кореја, Ким Јонг Ил повремено бил и диџеј? По смртта на „милиот лидер“, на интернет почнаа да кружат безброј фотографии, кои го прикажуваат во добро друштво со најдобрите светски диџеи.Ким Јонг Ил работел и како Диџеј? Нормално фотографиите се монтажи, но убаво е да се види дека и друга професија интересно би му прилегала. Повеќе фотографии од најновиот светски познат диџеј може да се најдат на блогот „Kim Jong il Dropping the Bass“. Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?Ким Јонг Ил работел и како Диџеј?
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. mr.wicket Reply

    God bless Photoshop!

Остави коментар