Гламурот и женственоста што долго ги чекавте се враќаат во многу убав облик

Свилата никогаш нема да излезе од мода, а оваа година ќе се носи во форма на едноставни и женствени фустани. Свилата е материјал кој на облеката и на стилот им дава софистицираност и женственост.

6 начини како секогаш да изгледате занесно во златна боја

Еден мал детаљ во златна боја е доволен да ја пополни, збогати и од вашата едноставна комбинација да направи вистинска елеганција.

6 причини за венчавка во зима

Студените месеци се избегнуваат за организирање на овој вид прослави, па честа им припаѓа на месеците помеѓу мај и октомври. Но, ние ви нудиме 6 причини зошто судбоносното „ДА“, да го кажете токму во зима.
Датум: 27 јан 2015

За што сè нè излажаа девојките од „Сексот и градот“?

Еве збир од нелогични нешта од универзално познатата „Сексот и градот“.
Датум: 11 ное 2014
, Автор:

Оскари, 2014: Фустаните во кои блескаа познатите на црвениот тепих

Тешко е да се направи селекција на најдобрите од толку многу гламур, елеганција и софистицираност, но како некои од најубавите фустани ги издвојуваме овие...
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Изгледајте ретро и гламурозно како во шеесеттите

Шеесеттите години на минатиот век засекогаш ќе останат запаметени во светот на модата. Погледнете како може да го доловите тој ретро гламур, преку следните неколку лесни чекори.

Фло Рида го освојува Лас Вегас во гламурозниот спот за „How I Feel“

Ова блескаво видео е снимено во ресортот „Planet Hollywood Casino“ во Лас Вегас, во кое Фло Рида се фали за сето она што го поседува, во придружба на машка екипа и секси девојки.

Кралски хотел со поглед кон Ајфеловата кула

Погледот од вашата соба кон Ајфеловата кула и кон реката Сена, тотално ќе ве вџашат. Старовремската елеганција на собата, вкусно уредена од рацете на професионалци, совршено го отсликува градот кој лежи под неа.

Гламурозен престој за навивачите на СП во Катар 2022

Решение за горештините во Катар за време на престојот на навивачите за СП 2022 - луксузни хотели кои лебдат над вода :)

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Сите овие величествени базени поседуваат нешто кое би сакале да го почувствувате и видите со сопствени очи додека сте на оваа планета.

Направете си гламурозна фризура за неколку минути

За да имате гламурозна фризура, понекогаш ви се доволни и само десетте прсти на рацете...

Малиот црн фустан низ историјата на модата

Безвремено парче облека, симбол за елеганција и вечна инспирација на модните дизајнери...
12