вирално | Кафе пауза

Вирално видео: 5-годишно девојче покажа како се свири на тапани!

Во последните денови едно видео од девојче кое го покажува својот неверојатен талент стана вирално!

Вирално видео: Ова детенце кое „готви“ со баба му навистина ќе ве насмее до солзи

Готвењето вкусна храна не е лесно, а особено не е кога имате мало дете до вас кое ви „помага“.

Лезбејски пар преку фотографии од својата бременост ја сподели радоста на мајчинството

Мелани Рој и нејзината сопруга Ванеса Ајрис знаеле дека и двете сакаат да ја искусат бременоста. Затоа, двете заљубени дами и го направиле тоа, едноподруго.
Датум: 22 апр 2015
, Автор:

Емотивна машка верзија на песната „I Will Always Love You“

Откако ќе ја слушнете оваа верзија на песната „I Will Always You“ на Доли Партон од 1974 година, а потоа препеана и од Витни Хјустон во 1992 година за филмот „The Bodyguard“, никогаш повеќе нема да се чувствувате исто во врска со неа.

Како рчи патка?

Неодамна се појави видео на Јутјуб, кое веднаш стана интернет хит, бидејќи прикажува патка која „плива“ во царството на соништата, проследено со спектакуларно рчење, кое дефинитивно нема да ве остави рамнодушни. :)

Лав на забен преглед кај едно куче

И додека сите сме уверени дека лавот зграпчува и голта сѐ што мрда, природата ни покажува дека дури и крволочните предатори имаат душа и знаат да бидат исклучително дружељубиви. :)

Мрзливец си грицка зеленчуци лежејќи на грб

Мрзливецот Чибака има тешка дилема: дали да си продолжи да се излежува како цар или да стане да касне малку зеленчук?

Најслаткиот начин да дадете отказ

Крис Холмс бил вработен на аеродром, но раѓањето на синот го натерало да сфати дека треба да работи нешто за коешто има страст и да го реалира неговиот сон - своја продавница за торти.

Куче кое се плаши од Џулија Робертс

На ова куче од расата хаска, дефинитивно не му се допаѓа да ја гледа Џулија Робертс низ таблоидите.

Како се капе домашно еже?

Ова еже со име Рагвид брзо стана интернет-сензација, откако беше објавено видео со него како се капе во лавабо и лебди на површината на водата како да е брод. :)

2-годишно дете со неверојатни кошаркарски способности

И покрај тоа што е многу малечок, без проблем фрла кошеви во лежечка позиција и постигнува поени кои не може да ги постигне ни некој 8 пати постар од него.

Мило бебе-панда си игра со голема топка

Ова мало мече очигледно се вљубило во неговата нова ирачка, чим не ја испушта од раце и постојано ја гушка.
12