Лав на забен преглед кај едно куче

Лав на забен преглед кај едно куче

И додека сите сме уверени дека лавот зграпчува и голта сѐ што мрда, природата ни покажува дека дури и крволочните предатори имаат душа и знаат да бидат исклучително дружељубиви. Доказ за тоа е ова видео, снимено во зоолошката градина „The Garold Wayne Interactive Zoological Park“ во Оклахома, во кое се гледа дека на лавот не му смета кучето да му ги чисти забите, и покрај тоа што низ негови очи, тоа е само еден помал хот-дог, доволен за една мала ужина. 🙂Лав на забен преглед кај едно куче

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар