Лезбејски пар преку фотографии од својата бременост ја сподели радоста на мајчинството

Лезбејски пар преку фотографии од својата бременост ја сподели радоста на мајчинството

Мелани Рој и нејзината сопруга Ванеса Ајрис знаеле дека и двете сакаат да ја искусат бременоста. Затоа, двете заљубени дами и го направиле тоа, едноподруго.

Лезбејски пар преку фотографии од својата бременост ја сподели радоста на мајчинството

Мелани и Ванеса одлучиле дека двете ќе носат бебе со временска разлика од една година, но она што не очекувале е нивните фотографии од бременоста да станат толку голем хит.

Мелани ја споделила на Инстаграм фотографијата од бременоста на нејзината сопруга во јануари, 2014 година, поставувајќи ја до скоро идентична фотографија од нејзината лична бременост од јануари, 2015 година. Сега двете фотографии вирално се шират на интернет.

Лезбејски пар преку фотографии од својата бременост ја сподели радоста на мајчинството

Тие имаат и многу други слатки фотографии на нивните Инстаграм профили. Вклучувајќи го и овој пар фотографии со интересна композиција…

3.1-lezbejski-par-preku-fotografii-od-svojata-bremenost-ja-spodeli-radosta-na-majchinstvoto-kafepauza.mk 3.2-lezbejski-par-preku-fotografii-od-svojata-bremenost-ja-spodeli-radosta-na-majchinstvoto-kafepauza.mk

И оваа слатка слика од новото бебенце на грбот на нејзината мајка.

4-lezbejski-par-preku-fotografii-od-svojata-bremenost-ja-spodeli-radosta-na-majchinstvoto-kafepauza.mk

И слаткиот момент помеѓу поголемото братче и помалата сестра.

Oh my uterus 😩😩😩😩 brother and sister love. #jaxizzoanderokix @theellenshow

A video posted by V a n e s s a (@_vanessaroy) on

Ванеса и Мелани сега сакаат да ги инспирираат и другите луѓе во истополови бракови да основаат семејство.

„Телото на жената е извонредно. Начинот на кој во него се создава и расте нов човечки живот е неверојатно. Се надеваме дека нашата фотографија е знакот кој на некои жени можеби им требал за да се охрабрат да имаат дете“, вели Мелани.

Ванеса го родила нејзиниот син Џакс во 2014, додека Мелани ја родила ќерката Еро во 2015.

Ова е едно слатко мало семејство полно со љубов. Зарем не би се сложиле?

5-lezbejski-par-preku-fotografii-od-svojata-bremenost-ja-spodeli-radosta-na-majchinstvoto-kafepauza.mk 6-lezbejski-par-preku-fotografii-od-svojata-bremenost-ja-spodeli-radosta-na-majchinstvoto-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. :) jasKa Reply

    🙂 баш се слатки <3

Остави коментар