Веро Центар | Кафе пауза

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов придружуван од Гуру Харе што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во Скопје, „Веро“ ќе ја почне прославата на Нова година.
Датум: 27 дек 2018
, Автор:

Насмевки, танцување и многу прегратки на новогодишниот магичен концерт во Веро центар

Позитивен новогодишен дух, насмевки на лицата на посетителите, многу прегратки и танцување, беше атмосферата која можеше да се забележи во саботата во Веро центар додека траеше новогодишниот концерт.
Датум: 04 јан 2018
, Автор:

Новогодишен магичен концерт за посетителите на Веро Центар

Посетителите на Веро центар во сабота (30.12.2017) ќе бидат дел од новогодишна музичка магија што специјално за нив ја креира компанијата Веропулос.
Датум: 28 дек 2017
, Автор:

Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Познати личности од земјава ќе ги демонстрираат своите кулинарски вештини и ќе се натпреваруваат во готвење во големото тридневно Веро шоу.
Датум: 04 окт 2017
, Автор:

Детските желби ќе одекнат во новогодишната куќичка во Веро центар

Украсената дрвена куќичка во која децата можат да кажат гласно сѐ што посакуваат во Новата година, ќе биде поставена во Веро центар на 26 и 27.12.2016 (во понеделник и вторник) од 16 до 20 часот.
Датум: 24 дек 2016
, Автор:

Предновогодишно чоколадно уживање на „Чоколенд“ во Веро центар

Чоколади, чоколадирани производи и други слатки задоволства по промотивни цени, ќе им бидат достапни на потрошувачите на Веро кои во следните денови ќе ја посетат манифестацијата „Чоколенд“.
Датум: 21 дек 2016
, Автор:

Најдобрата љубовна фотографија во Веро-центарот

Како секоја година, така и оваа, Веро-центарот за своите верни потрошувачи има многу изненадувања. По повод денот на вљубените, во Веро-центарот ќе се одржи избор на најљубовна фотографија на највљубените парови.
Датум: 09 фев 2015
, Автор:

„Чоколадната земја“ во Веро центарот, уживање за сите сетила

Ако некогаш сте посакувале да бидете опкружени со чоколади и слатки, сте сонувале за земја од бајките со куќички од колачи и бисквити, магична атмосфера и неодоливи мириси, сето тоа ќе го најдете во „Чоколадната земја“ во Веро-центарот.
Датум: 03 фев 2015
, Автор:

„Чоколадна земја“ трети пат по ред во Веро центарот

„Чоколадната земја“ во Веро-центарот, сега веќе еден од најголемите настани поврзани со ова слатко задоволство по трети пат нуди дегустација и продажба над 1000 различни чоколадни производи од домашни и странски производители.
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

Cheese Land одново во Веро-центарот

Од 26 ноември до 15 декември и оваа година Веро-центарот e домаќин на најголемиот продажен фестивал на сирења и кашкавали.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Веро центар со низа активности ќе го прослави почетокот на новата училишна година

Овој викенд во Веро-центарот сите потрошувачи, а особено учениците, ќе можат да уживаат во забавната програма со која ќе се одбележи почетокот на новата училишна година.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

Веро Центар и оваа година дел од Баскерфест

Од 6 до 15 јуни Веро центарот ќе биде дел од најголемиот и единствен интернационален фестивал на улични артисти во Македонија Баскерфест.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:
12