28 декември 2017 | Кафе пауза

12 совети кои ќе ви помогнат да се спасите од труење со храна

Производителите на храна денес користат секакви адитиви и хемикалии за да ги „подобрат“ своите производи. Многу луѓе кои се грижат за своето здравје веруваат дека овие адитиви може да бидат дури и отровни.

10 држави во кои е многу лесно да емигрирате

Преселувањето во друга држава сигурно не е лесно, но не е ни толку тешко. Во некои држави добивањето државјанство е навистина едноставно. Погледнете за кои станува збор.

Патување со заспаната сопруга: Урнебесна колекција од фотографии!

За да го прикаже егоистичниот пристап на неговата сопруга кон патувањето, еден корисник на Редит направил интересна галерија од нивните авантури.

10 модни трикови кои ќе ве спасат кога ќе ви биде најпотребно

Колкупати сте се нашле во ситуација кога сте биле во канцеларија или сте се брзале на важен состанок, а модната комбинација воопшто не ви соодветствувала со атмосферата?

Можете да погодите која од овие силуети е на девојче? Значењето на одговорот ќе ве фасцинира!

Погледнете ја сликата и кажете ни која од трите силуети припаѓа на девојче, а потоа прочитајте што тоа открива за вас.

7 знаци дека вашата душа е уморна и сака да комуницира со вас

Овие знаци укажуваат на тоа дека енергијата и радоста во вашиот живот се намалува.

Новогодишна музичка плејлиста: Што слушаат македонските музичари за време на празниците?

Наместо да ги слушате едните исти песни одново и одново, ние ве советуваме да си ги проширите хоризонтите, а во тоа ќе ви помогнат дел од најпознатите македонски музичари.

10 најдобри ТВ серии за 2017 година

2017-та година беше полна со интересни и возбудливи серии, а ако не знаете од каде да почнете, ние ви ги препорачуваме следниве...

Каква боја е вашиот паричник и како тоа влијае на вашата финансиска состојба?

Којзнае, можеби токму тоа ви било потребно за конечно да заработите повеќе пари!

14 рани знаци на предупредување дека некој ваш близок можеби страда од деменција

Ако ги забележите следниве симптоми кај некој ваш близок, побарајте лекарска помош за да го откриете проблемот што е можно побрзо...

Која карта ви се допаѓа најмногу? Одберете една и дознајте што ќе ви се случи наскоро

Денес, ќе имате прилика да се запознаете со еден нов вид претскажување.
12