„Чоколадната земја“ во Веро центарот, уживање за сите сетила

Ако некогаш сте посакувале да бидете опкружени со чоколади и слатки, сте сонувале за земја од бајките со куќички од колачи и бисквити, магична атмосфера и неодоливи мириси, сето тоа ќе го најдете во „Чоколадната земја“ во Веро-центарот.

1-chokoladnata-zemja-vo-vero-centarot-uzhivanje-za-site-setila-kafepauza.mk

Еден од најголемите настани поврзани со ова слатко задоволство „Чоколадната земја“ по трети пат нуди дегустација и продажба над 1000 различни чоколадни производи од домашни и странски производители.

Европа, Кандид, Милка, Киндер, Најлепше жеље, Марс, Баунти, Милки веј, Твикс, Сникерс, Свис лион, Ритер спорт, Шотеген, Тофифи, Звечево, Микадо, Нестле, Карнила и Кармела нудат чиста чоколадна возбуда од млечни, бели, црни и чоколади со разни вкусови и додатоци.

2-chokoladnata-zemja-vo-vero-centarot-uzhivanje-za-site-setila-kafepauza.mk

До 19 февруари потрошувачите ќе уживаат во уникатни игри и активности за најмладите, дегустација на најдобрите чоколада и колачи, можност да научат нешто за потеклото на чоколадата, неговата обработка, кулинарски истражувања и многу повеќе!

Веро-центарот ги повикува сите дечиња и овој викенд заедно со нивните родители да дојдат и да ги вкусат најслатките чоколади и да уживаат во светот создаден само нив.

Ве очекуваме во Чоколадната земја.

3-chokoladnata-zemja-vo-vero-centarot-uzhivanje-za-site-setila-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар