Најдобрата љубовна фотографија во Веро-центарот

14 февруари, денот на вљубените „Свети Валентин“ на кој се слави љубовта е именуван според еден ранохристијански маченик наречен Валентин.

Vero-centar

Модерните симболи на Денот на вљубените се заоблени срца, гулаби и фигура на крилестиот Купидон.

Како секоја година, така и оваа, Веро-центарот за своите верни потрошувачи има многу изненадувања. По повод денот на вљубените, во Веро-центарот ќе се одржи избор на најљубовна фотографија на највљубените парови.

Vero-centar2

Акцијата за фотографирање во љубовната купола во Веро-центарот ќе трае секој ден од 11.00 до 21.00 часот од 9 февруари до 15 февруари, а победникот ќе се прогласи на 15 фебруари во 12.00 часот кога и завршува гласањето.

„Сите фотографии ќе бидат прикачени на ФБ страната на Веро-центарот, а оние фотографии со најмногу лајкови ги очекуваат вредни награди, меѓу кои Љубовен викенд во Банско за двајца“ – изјави маркетинг менаџерот на Веро, Влатко Величков.

Бидете доволно вљубени и мотивирани, дојдете во Веро-центарот, направете ја вашата заедничка љубовна фотографија и очекувајте вредни изненадувања.

Првите три  фотографии кои ќе освојат најмногу симпатии на Фејсбук и ќе имаат најмногу лајкови ќе бидат вредно наградени. Ве очекуваме на забава…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар