04 јануари 2018 | Кафе пауза

Научниците откриваат: Мајките и ќерките имаат најцврста врска!

Имајте го ова на ум следен пат кога вашата мајка ќе ви даде добронамерен совет што не сте го побарале. Таа можеби ве разбира подобро одошто вие самите се разбирате!

Девојки, време е за проширување на вашите мејкап способности: Празнично дружење со шминкерот Васе Доковски

За многумина таа е начин на кој може да ги прекријат ситните недостатоци, за други тоа е начин на изразување, а за шминкерот Васе таа е уметност.

Одберете ја својата муза – таа ќе ви даде насока и инспирација за вашиот животен пат!

Музите се инспиративни божици на книжевноста, знаењето и уметноста во грчката митологија.

Докторите предупредуваат: Еве зошто детоксикацијата после празниците е опасна!

Доколку сакате да направите детоксикација на организмот после празниците, размислете уште еднаш.

Уникатни невестински торти со неверојатни набори од шеќерна глазура!

Следниве торти со сигурност ќе ви го одземат здивот со нивниот класичен изглед.

Песимист е човек кој се жали на бука кога среќата му тропа на врата: Одлични цитати од Оскар Вајлд

„Жените имаат неверојатна особина да откријат баш сѐ, освен очигледното.“

3 работи кои никогаш не треба да ги правите ако сакате да заведете или да задржите момче

Без разлика колку вашето момче (сегашно или идно) е привлечено од вас, овие 3 работи можат многу лесно да му го променат мислењето.

Дали мислите дека сте посебни? Еве зошто психолозите сметаат дека тоа е опасно!

Опасноста лежи во тоа што ја нагласуваме нашата посебност на сметка на заедничкото човештво.

Неверојатни породилни приказни што ја одбележаа 2017 година

Најдобрите породилни приказни ќе ве трогнат толку многу што нема да можете да ги задржите солзите во очите.

Тајните за изневерување на секој хороскопски знак

Иако овие „правила“ не се универзални, секој хороскопски знак изневерува на различен начин. Погледнете како.

7-те најважни нешта во животот

Постојат многу нешта кои треба да ги знаете, а овие 7 се најважни. Секоја успешна личност ги знае овие работи, па време да ги научите и вие.

8 совети од луѓе кои ја пронашле својата љубов онлајн

Можноста за среќавање луѓе онлајн им го олесни животот на многумина. Сепак, и оваа можност треба да се искористи паметно.
12