Ќе ве „смрзнат“: 4 сестри ја пеат „Let it go“, која од која со поубав глас

Овие 4 сестри од Филипините имаат фантастичен настап на едно музичко шоу за таленти. Поединечно звучат одлично, но кога ќе „згрмат“ со здружени гласови ќе ви се исправат влакненцата на кожата.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

Трикови за вашиот омилен напиток: Како да спасите лошо направено кафе?

За многумина важи правилото дека ако денот започне со лошо направено кафе, цел ден ќе биде за никаде. Ако и вие се чувствувате така кога ќе си го утнете утринското кафе, овие совети можат да ви помогнат и покрај тоа да имате убав ден.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

Најнеобичните плажи ширум светот

Овие плажи се толку уникатни и необични што на прв поглед можеби нема да ви се верува ни дека навистина постојат.

5 начини на грижа за себе кои секоја жена би требало да ги применува

Погледнете ги наредниве неколку начини кои можат да ви помогнат да изградите поздрав живот во кој ќе се чувствувате поздраво, поубаво и со поголема самодоверба...

Неверојатни утрински планински пејзажи направени од внатрешноста на шатор

Замислете ја нареднава сцена. Се будите и од другата страна на вашиот кревет ве пречекуваат прекрасни планински изгрејсонца, опкружени со бистри извори и сино небо.

Како е всушност да се биде пилот?

Повеќето од нас сме сакале да станеме пилоти кога ќе пораснеме...

Загатка: Четворица соседи прават 4 добри дела

Четворицата пријатели Алек, Јанко, Крсте и Ристе одлучиле секој од нив да направи по едно добро дело кон некоја постара личност во соседството: г-ѓа Николова, г-ѓа Лутенкова, г-ѓа Бојковска и г. Велимир.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

8 слатки додатоци за коса кои ќе послужат и во есен

Ова лето, постојат некои додатоци кои освен во топлите месеци изгледаат одлично дури и во есента. Следуваат 8-те летни додатоци и совети како да ги носите во постудените месеци кои доаѓаат.

Дали ги правите работите најдобро што можете?

Колку пати досега сте си рекле: Е ова е најдоброто што можев да го направам. Или колку пати сте слушнале некој да ви каже: Ова е најдоброто што можев да го направам. Но, дали е тоа доволно и дали е тоа навистина така?
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:

Веро центар со низа активности ќе го прослави почетокот на новата училишна година

Овој викенд во Веро-центарот сите потрошувачи, а особено учениците, ќе можат да уживаат во забавната програма со која ќе се одбележи почетокот на новата училишна година.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор: