венчавка | Кафе пауза - Part 5

Прекрасни фотографии од штотуку венчани хомосексуални парови

Овие фотографии покажуваат лица на пресреќни и насмеани луѓе на денот на нивната венчавка кои делат бесконечна љубов еден за друг.

5 основни правила на свадбениот бонтон

Дали ги знаете основните правила на свадбениот бонтон?

Романтични фризури за венчавка кои можете и сами да ги направите

Погледнете ги овие 2 идеи за фризури кои можете и самите да ги направите за само неколку минути.

6 причини за венчавка во зима

Студените месеци се избегнуваат за организирање на овој вид прослави, па честа им припаѓа на месеците помеѓу мај и октомври. Но, ние ви нудиме 6 причини зошто судбоносното „ДА“, да го кажете токму во зима.
Датум: 27 јан 2015

Тажна венчавка со многу солзи: Кажал „да“, а потоа починал

Роуден Гоу починал само 10 часа откако пред свештеникот ѝ кажал да на својата идна сопруга Лејзел.
Датум: 25 јун 2014
, Автор:

За каква свадба мечтаат хороскопските знаци?

Секој хороскопски знак има различни желби, замисли и фантазии. Еве како изгледаат тие кога се работи за стапувањето во брак и сите настани кои се поврзани со тоа.
Датум: 08 јун 2014
, Автор:

Татко и ќеркичка ги рекреираат свадбените фотографии со починатата сопруга

Таткото Бен и неговата млада ќеркичка Оливија ја изгубиле нивната сопруга и мајка Али, од еден редок вид рак на белите дробови, кога девојчето било старо само една година...

Емотивна приказна: татко со неизлечив рак ги испраќа двете немажени ќерки пред олтарот

Фред Еванс отсекогаш сакал да ги испрати неговите две ќерки пред олтарот на денот на нивната венчавка, но...

Како до совршена венчавка?

Од моментот кога се одлучивте за венчавка, па сè до големиот ден кога ќе кажете ДА, ви претстојат многу подготовки, желби, очекувања, барања, обичаи и адети. А воопшто не е лесно различните вкусови и желби да се спојат во едно...
Датум: 15 јул 2012
, Автор:

Се венчале откако неправедно поминале по 15 години во затвор

Откако биле затвореници 15 години, едниот во САД, другиот во Ирска, решиле остатокот од животот да го поминат заедно.

Среќни завршетоци (Happy Endings)

ТВ серија за нераскинливото пријателство на „бандата“, кое може да продолжи и по една непријатно раскината венчавка помеѓу двајца од нејзините членови...
Датум: 05 окт 2011
, Автор:

Венчавка од соништата

Ако некогаш сте се запрашале која е совршената венчавка, сигурно оваа ќе ви биде во топ 3.
Датум: 27 јун 2011
, Автор: