веганско | Кафе пауза

Полн со протеини: Рецепт за омлет што не содржи јајца и млеко

Ако не смеете да јадете јајца или не консумирате храна од животинско потекло - постои и веганска верзија на омлетот.

Здрав и брз ручек: Вегански тортилја сендвич

Тортилјите се многу популарни веќе неколку години, а што велите за веганска тортилја? Овој рецепт изгледа фантастично.

Одлично за постите или за мезе: Како да направите сирење без млеко?

Ова сирење е лесно и брзо за подготовка и е одлично за постите или за мезе со чаша добро вино.

Веганско брауни со сладок компир

Овој рецепт за веганско брауни е многу брз и лесен, а секако и многу вкусен! Единствениот „недостаток“ е што треба да почекате барем половина час да се олади за да биде уште повкусно.

Вегански рецепт: здрав карфиол во облик на „Mac and Cheese“

Цветовите од карфиол прелиени со вегански крем сос се совршен прилог или главно јадење. А еве и како да го подготвите овој специјалитет.

Вегански чоколадни бомбици од 3 состојки, готови за само 10 минути

Доколку немате многу време за готвење, сакате десерт чии состојки не се базираат на млечни производи, а се вкусни – ова е вистинскиот рецепт за вас.

Кремасто кафе задоволство: Ледено веганско мока смуди

Совршен пијалак за големите љубители на кафе кои сакаат да експериментираат со вкусови и текстури...
Датум: 05 окт 2018
, Автор:

Веганско турско кафе со вкус на ванила

За веганите и оние што преферираат здрава исхрана

Веганско кафе со само 3 состојки за бескрајно уживање во продолжениот викенд

За сите вегани и вегетаријанци, како и за оние што внимаваат на своето здравје

Што ќе се случи со вашето тело и самодоверба доколку станете вегани?

Секогаш ќе постојат поделени мислења околу веганството, но доколку сакате да внесете промена во вашиот живот, треба да ги имате предвид придобивките во кои уживаат веганите.

Почеток на едно ново животно поглавје: Кет Вон Ди лансира целосно органска шминка

Таа не само што лансира целосно органска козметичка линија, туку стана и активен борец за правата на животните со тоа што отворено зборува за нејзината мисија во јавност.

Вегански сирови бајадери: Рецепт со ореви, лешници и бадеми

Поиграјте си со вкусот и ќе добиете совршена бајадера во 3 слоја која ќе се топи во вашата уста
12