18 декември 2019 | Кафе пауза

7 трикови за брзо пресметување што ќе го претворат вашето дете во вистински математички гуру

Научете ги вашите деца на овие трикови затоа што е важно тие брзо и лесно да ги решаваат задачите на часовите по математика.

Знаци што укажуваат дека ве очекуваат пречки во животот

Соновите ретко се остваруваат, но повеќето луѓе се плашат дека тоа што го доживеале во сонот ќе се случи и во реалноста. Но, никогаш не треба да го заборавате и значењето на соновите.

Кому треба да престанете да му испраќате пораки според хороскопскиот знак?

Некои личности, поради своите постапки, не го заслужуваат вашето внимание.

Суво четкање: петминутен метод кој ја намалува видливоста на целулитот за само три недели

Без разлика дали сакате да блеснете овие празници во малку пократко здолниште или во тесни панталони без страв дека ќе ви се наѕира „кората од портокал“, овој метод ќе ве спаси во последен момент.

Ако сакате да ја добиете работата, носете ја оваа боја на облека на интервјуто

Секогаш треба да внимавате што ќе облечете на интервју за да не ја изгубите можноста за вработување само затоа што сте оставиле лош прв впечаток.

Вегански рецепт: здрав карфиол во облик на „Mac and Cheese“

Цветовите од карфиол прелиени со вегански крем сос се совршен прилог или главно јадење. А еве и како да го подготвите овој специјалитет.

4 хороскопски знаци што најверојатно ќе стапат во брак во 2020 година

Први јануари не е почеток само на 2020 година, туку и почеток на нова декада, а некои личности ќе ја започнат оваа декада со кажување на судбоносното „да“.

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Постојат некои нешта кои никогаш не треба да се подаруваат за време на празниците. За жал, понекогаш ги наоѓаме под елката.

Намирници што го забрзуваат растот на мускулите

Редовните вежби го поттикнуваат растењето на мускулите, но не можете да се потпрете само на вежбање, туку треба и внимателно да ја изберете вашата храна.

11 брутално искрени илустрации што го отсликуваат современиот свет

Нештата се менуваат и на подобро и на полошо, а вие треба да бидете сигурни дека технологијата не ги заменува скапоцените работи како што се врските, пријателствата и комуникацијата меѓу луѓето.