Кому треба да престанете да му испраќате пораки според хороскопскиот знак?

Кому треба да престанете да му испраќате пораки според хороскопскиот знак?

Некои личности, поради своите постапки, не го заслужуваат вашето внимание. Па затоа, време и вие да престанете да комуницирате со нив. Еве на кои личности треба да престанете да им испраќате пораки, според хороскопот.

Кому треба да престанете да му испраќате пораки според хороскопскиот знак

Овен

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ви ја троши енергијата, ве исцрпува, а со тоа ви предизвикува само повеќе стрес.

Бик

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ве омаловажува, која ве озборува и која прави да се чувствувате лошо.

Близнаци

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која глуми дека ве поддржува и секогаш се обидува да ги омаловажи вашите достигнувања, преправајќи се дека е подобра од вас.

Рак

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ви го скршила срцето, која докажала дека не може да ѝ се верува и која јасно ви ставила на знаење дека не е добра за вас.

Лав

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која создава драма каде и да оди, која секогаш се жали за тоа колку е нефер светот кон неа и која никогаш не е среќна со вас или самата со себе.

Девица

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која се грижи само за себе, која никогаш не верува во вашите чувства, која ве повредила многупати претходно.

Вага

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ја искористува вашата љубезност, која ви се јавува секогаш кога ќе ѝ затреба нешто и која мисли дека ѝ должите.

Скорпија

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која исчезнува кога ви треба, која никогаш не ве поддржува и која се појавува само кога ситуацијата е погодна.

Стрелец

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ги откажува плановите со вас, која ве лаже и ве наведува на погрешни нешта.

Јарец

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која прави да се чувствувате глупаво, грдо и небитно.

Водолија

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која никогаш не ви пишува, која не се вложува во вашата врска или пријателство, која прави да се чувствувате непожелно и несакано.

Риби

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ви љубомори, која се вознемирува поради вашата среќа и која никогаш не ги прославува вашите успеси, но ужива во вашите неуспеси.

Можеби сакате да прочитате и кои 4 хороскопски знаци најверојатно ќе стапат во брак во 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар