12 јули 2021 | Кафе пауза

Користењето на овие природни масла може значително да ги намали знаците на стареење

За намалување на брчките и за ублажување на знаците на стареење можете да ги користите маслата од природата.

Базен длабок 60 метри што крие потопен град

Изграден е како место за обука на професионални нуркачи, но и за рекреативни нуркачи кои уживаат да истражуваат во синилото.

Здрав и брз ручек: Вегански тортилја сендвич

Тортилјите се многу популарни веќе неколку години, а што велите за веганска тортилја? Овој рецепт изгледа фантастично.

Изберете слика и откријте во каква љубов верувате потсвесно

Која врска ја сфаќате сериозно? Во каква љубов верувате? Изберете слика и откријте го одговорот.