бомбици | Кафе пауза

Вкусни и здрави: Рецепт за бомбици кои се готови за 15 минути!

Одлична закуска која ќе ви даде енергија и ќе ви го подобри расположението!

Вкусни бомбици кои ќе ги воодушеват сите чокохоличари

Овој рецепт е идеален за сите чокохоличари и за зимските вечери во кои секогаш ни е потребно затоплување со чоколаден третман.

Рецепт за солени бомбици со сирење

Вашите гости сигурно ќе се вљубат во овие вкусни бомбици со сирење и многу зачини!

Чизкејк бомбици со Орео бисквити: Рецепт за вкусен десерт од само 4 состојки

Потребно ви е само бисквити, бело чоколадо, крем сирење и малку екстракт од ванила!

Рецепт за вкусни бомбици со сончоглед

Вкусот на овие бомбици со сончоглед ги освојува сите генерации!

Вегански чоколадни бомбици од 3 состојки, готови за само 10 минути

Доколку немате многу време за готвење, сакате десерт чии состојки не се базираат на млечни производи, а се вкусни – ова е вистинскиот рецепт за вас.

Брз и лесен десерт: Посни бомбици со суво овошје

Одличен брз рецепт со кој ќе направите посни колачиња што ќе им се допаднат на сите.

Експлозија на вкусови: Посни чоколадни бомбици од само 5 состојки

За денешната трпеза ви ги предлагаме овие чоколадни бомбици, за кои се потребно само 5 состојки, од кои 2 се зачини.

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Домашни „Рафаело“ бомбици

Идентични и верни на оригиналот...
12