27 април 2019 | Кафе пауза

Брз и лесен десерт: Посни бомбици со суво овошје

Одличен брз рецепт со кој ќе направите посни колачиња што ќе им се допаднат на сите.

Третман за слабеење со криотерапија

Во едно германско фитнес студио, инсталирале комора за криотерапија за целото тело.

Како да го направите совршениот ориз?

Оризот е клучна состојка во многу наши јадења - тој е евтин, не е премногу нездрав и има долг рок на траење.

Старо верување: Што значи доколку се скрши овогодишното јајце чувар на куќата?

Сите знаеме дека првото јајце се фарба со црвена боја бидејќи ја симболизира невино пролеаната крв на Исус.

Сексот е добар кога повеќе не ви е грижа дали партнерот ќе ве одбие

Нашите идеи за сексот се комплицирани, па со тоа го комплицираме и самиот чин. Но, ова не мора да биде вака.

Фотограф ја доловува магичната убавина на шумите

Ова се фотографии кои изгледаат малку мистериозно и ги привлекуваат гледачите во магичен свет што е овде на Земјата.

Како да се справите со сувите и испукани стапала?

Летото е време на сандали, па како што наближуваат топлите денови, би требало да им се посветите на вашите стапала.