26 септември 2017 | Кафе пауза

Изрази ги многуте страни на твојата личност со Eve Duet: Првиот двоен парфем од Avon за бесконечни мирисливи можности

Avon ја слави мултидимензионалноста на модерната жена со лансирањето на Eve Duet - карактеристичниот двоен мирис.
Датум: 26 сеп 2017
, Автор:

Експлозија на вкусови: Посни чоколадни бомбици од само 5 состојки

За денешната трпеза ви ги предлагаме овие чоколадни бомбици, за кои се потребно само 5 состојки, од кои 2 се зачини.

30 одлични совети и незаменливи факти за употребата на црвениот кармин

Ниту еден друг козметички производ не е поголем симбол за женственост од црвениот кармин. Дознајте неколку корисни совети за негово носење.

Дознајте од кои работи се откажуваат паметните луѓе

Време е да се соочите со фактот дека можете да ја контролирате вашата иднина и конечно да сторите нешто во врска со тоа.

Зошто понекогаш изгледаме одлично во огледало, а ужасно на фотографија?

Конечно решение на големата мистерија: зошто секогаш изгледате толку поразлично?

10 неочекувани работи кои наскоро може да исчезнат

Едно истражување претпоставило дека во овој век популацијата ќе стигне до 9,4 милијарди. Ова се лоши вести бидејќи уште сега немаме доволно ресурси за целата популација.

Внимавајте: 5 широко распространети митови за кондомите во кои мора да престанете да верувате

Иако може да се најдат насекаде, овие митови и понатаму ја следат употребата на кондомите.

9-те најчести причини зошто луѓето ги вкрстуваат рацете

Кога ќе забележите некој да стои со вкрстени раце, немојте веднаш да донесувате заклучок дека се обидува да се дистанцира од вас.

Како да дознаете дали вашиот партнер ве изневерува на Фејсбук?

Можеби, Фејсбук не е направен за да им ја олесни работата на неверниците, но дефинитивно може да биде искористен и за такви цели.

7 предмети во вашата спална соба кои може да бидат причина за појава на рак

Постојат многу совети за намалување на ризикот од рак – од храната која ја консумираме со продуктите за убавина. Она што е важно е да знаете што треба да избегнувате.

Научниците откриле биофотони во нашиот мозок: Дали свеста е поврзана со светлината?

Научниците откриле дека невроните во мозокот на цицачите можат да создаваат фотони, односно биофотони...

Изберете ја омилената шолја за кафе и откријте каква личност сте

Кога би требало да изберете само една, која би била?
12