бои | Кафе пауза

Кои се најдобрите бои за педикир за ова лето?

Иако не постојат правила која боја на лак да ја нанесете на ноктите на нозете, сепак, секоја сезона некои нијанси се помодерни од другите.

Потценети комбинации на бои што може да изгледаат фантастично

Колку пати сте создале одредена комбинација, а потоа сте се откажале затоа што сметате дека боите што сте ги избрале не си одговараат?

Бои што ќе бидат хит ова лето: Дали сте подготвени за овие храбри комбинации?

Трендовите кои ги најавуваат дизајнерите, модните блогерки и инфлуенсерките вклучуваат мноштво светли бои, па дури и нивна меѓусебна комбинација.

Психоделичен феномен: Пустина среде зеленило чиј песок е во седум бои

Се верува дека овие бои се резултат на ладење на вулканска прашина и карпи на различни температури и мешање со минерали.

Фенг шуи препораки: Овие се најдобрите бои за вашата влезна врата

Влезната врата може да влијае многу на расположението, благосостојбата, здравјето и просперитетот и е еден од најважните делови на куќата.

Германците ја имаат својата најсреќна зграда и препорачуваат: „На светот му требаат повеќе бои“!

Поради својот весел изглед, тaa е опишанa како „најсреќната зграда на светот“, а луѓето велат дека тaa го крева расположението веднаш штом ќе ја видите.

6 бои што ќе владеат со светот оваа година

Оваа година носи широк спектар на различни нијанси што ќе внесат ведрина во оваа сезона. Ѕирнете во плакарот и проверете дали веќе имате некое парче облека во овие бои.

5 бои на чанти што ќе бидат во тренд оваа пролет

Пронајдете ја бојата што најмногу одговара на вашата гардероба и направете ја секоја комбинација на облека уште повпечатлива.

Магични пролетни бои што ќе го оживеат вашиот дом

Бидејќи сè уште поголемиот дел од времето го поминуваме во затворени простории, преуредувањето на просторот во кој живееме може значително да го подобри расположението.

5 бои кои ја прават зимската гардероба да изгледа многу поскапо

Ако се подготвувате да инвестирате во зимската гардероба, тогаш можеби ќе ве интересира кои бои ја прават зимската облека да изгледа многу поскапо.

Бои на коса што ќе бидат во тренд во 2021 година

Новата 2021 година сите ја нарекуваат година на промени. Затоа е најдобро да ја започнете со нова боја на косата.