11 април 2021 | Кафе пауза

7 модни неуспеси што генерацијата Z ги врати во живот

Откријте кои модни неуспеси членовите на генерацијата Z ги претворија во вистински трендови, кои сега изгледаат многу подобро од оригиналните верзии.

Астролозите го нарекуваат овој хороскопски знак „таен романтичар“

Припадниците на овој хороскопски знак го опсипуваат партнерот со внимание и нежност, особено кога се сами и никој не ги гледа. Кога сакаат некого, сакаат со цело срце.

Рецепт за микелада – мексикански коктел што лади и гори во иста голтка

Освежувачки и пикантен, мексиканскиот коктел од пиво и лимета ќе ве разлади и ќе ве опушти.

Психоделичен феномен: Пустина среде зеленило чиј песок е во седум бои

Се верува дека овие бои се резултат на ладење на вулканска прашина и карпи на различни температури и мешање со минерали.