Навечер потопете бадеми во вода, а наутро изедете ги. Резултатот ќе ве воодушеви!

Искористете ги на правилен начин здравствените придобивки од бадемите!

Домашни и здрави енергетски колачиња за оние кои се на диета

Овој десерт е многу едноставен за подготовка, а потребни ви се само три состојки за да добиете совршен вкус.

9 прехранбени производи кои го регулираат нивото на хормоните

Исхраната го менува начинот на кој телото функционира и може да влијае позитивно на хормоналните проблеми.

Летно овошно задоволство: Десерт со малини и бадеми

Оваа торта може да стане вашиот омилен летен рецепт

Најдобриот природен лек против главоболка

Доколку редовно го консумирате овој јаткаст плод, има големи шанси засекогаш да се збогувате со главоболките.

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Најубавата торта со кафе на Џејми Оливер

Навистина силен вкус на кафе...

Милкшејк од кафе, чоколадо и бадеми

Ако сакате своето утро да го започнете со поинакво кафе, тогаш ова е рецепт што нема да можете да го одбиете. Овој вегански милкшејк е идеален и како појадок и како алтернатива за вашето вообичаено кафе.
Датум: 02 ное 2014
, Автор:

Преслатки за да би ги јаделе: Колачиња-мечиња со гушнати бадемчиња

Толку се слатки што би ви било жал да ги ставите во уста. Сепак, одлични се за посебни прилики...
Датум: 20 авг 2014
, Автор:

3 вкусни филови за палачинки

Ако ви здодеало палачинките да ги јадете исклучиво со еурокрем или џем, пробајте ги овие три идеи.

Моќта на бадемите – совршен сојузник во секоја диета

Една рака бадеми на ден е совршена ужина која ќе ве засити и ќе ве заштити од многу болести. Овој високопротеински оброк го потиснува и го залажува апетитот и е одличен за здравјето на срцето.
Датум: 28 апр 2014
, Автор:
12