аксесоари | Кафе пауза - Part 2

Бразлетни во бохо стил – Совршен аксесоар за ова лето

Оваа година масивните бразлетни во боемиски стил заземаа голем замав, а мора да признаеме и дека навистина изгледаат прекрасно.

Тотален лет хит: Прекрасни блескави тетоважи

Привремените тетоважи го имаат својот голем камбек ова лето, но овој пат тие не се наменети само за деца. Многу жени почнаа да ги прекриваат своите тела со интересни златни и металик боди арт дизајни.
Датум: 09 мај 2015
, Автор:

Бидете креативни со облеката што ја имате наместо да купувате нова

Еве неколку совети кои ќе ви помогнат максимално да ја искористите облеката што ја поседувате, што дефинитивно ќе му дојде добро и на вашиот паричник.

Беж фустан: 3 секси начини дa го извлечете максимумот

Во текот на последниве 10 години, бежовите фустани преминаа од тренд во класика и го задржаа своето место во женските плакари на секаде во светот.

Џемпер и шорцеви со висок струк – секогаш добитна комбинација

Сигурно поседувате макар еден пар шорцеви со висок струк. Еве како да ги комбинирате со џемпер – секогаш добитна комбинација со која успевате да го постигнете посакуваниот ефект.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

Моден додаток заради кој ќе ве гледа цела плажа: Секси синџирчиња околу стомак

Што велите оваа година да го надградите вашиот куп со аксесоари со нешто ново?
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

5 „жешки“ парчиња накит кои мора да ги имате сезонава

Не штедете се себеси и испробајте ги овие „жешки“ трендови за оваа сезона.
Датум: 06 јун 2014
, Автор:

3 шик комбинации со едноставен фустан на преклоп

Со правилен избор на аксесоари, ова навидум едноставно парче облека кое може да го најдете по многу ниски цени, ќе стане дел од вашиот луксузен, женствен и елегантен изглед.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Како да го вметнете ултрапопуларниот ацтеки стил во вашиот изглед?

Ацтеки стилот е вртоглаво популарен оваа сезона, па не заборавајте во вашиот плакар да вметнете макар едно парче со ваков дезен.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:

10 аксесоари кои мора да ги имате ова лето

Кога станува збор за аксесоарите, еве што не смеете да пропуштите ова лето.
Датум: 14 мај 2014
, Автор:

Нежни и женствени комбинации со црвеникаво-розова и сива боја

Ова се 4 идеи како да ги искомбинирате овие бои за разни пригоди.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

4 тренди модни комбинации за на ниски температури

Ова се 4 предлог-комбинации, задолжителни за девојките кои сакаат да бидат модерни и да се чувствуваат удобно на ниски температури.
Датум: 24 јан 2014
, Автор: