аксесоари | Кафе пауза - Part 3

15 нешта кои секоја жена треба да ги има во својот гардеробер

Покрај малиот црн фустан за кој е општо познато дека секоја жена треба да го има, постојат и неколку други работи без кој плакарот никогаш нема да ви биде целосен.

Тренди комбинации со бели маички и кошули

Едноставноста значи елеганција. Белите кошули, блузи и маички, лесно може да ги комбинирате со различни парчиња облека и за различни пригоди...
Датум: 03 јул 2013
, Автор:

Аксесоари за коса – секогаш во тренд

Ако сакате да го „зачините“ вашиот изглед, да го одвлечете вниманието кон вашата коса и да постигнете впечатлив изглед, најлесно решение се аксесоарите за коса, кои секогаш се во мода.
Датум: 02 мај 2013
, Автор:

Стилска облека и аксесоари за кучиња од Ралф Лорен

Дизајнерската облека за кучиња не е ништо ново...

Немам што да облечам…

Облеката чуда прави, ама тоа е така поради фактот што човештвото уште од многу одамна решило да ја оценува книгата по кориците. На крајот на краиштата, тоа е само облека. Ама зависи како ја носиш...
Датум: 28 апр 2013
, Автор:

Како да изгледате луксузно со мал буџет?

Сите понекогаш доживуваме финансиска криза. Еве неколку трикови како да изгледате и да се чувствувате убаво, дури луксузно со ограничен буџет.
Датум: 12 мар 2013
, Автор:

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Ракавиците се задолжително парче облека во зимските денови и тоа не само затоа што ни ги штитат рацете од ладното, туку тие можат да бидат и фантастичен моден додаток.
Датум: 24 дек 2012
, Автор:

Колекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините 10 модни заповеди

Оваа колекција на аксесоари содржи сè, од накит, чевли и очила, па дури и прекрасно дизајнирани куфери за патување.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор: