Колекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините 10 модни заповеди

Влијателната модна уредничка Ана Дело Русо дизајнираше ексклузивна колекција за шведскиот бренд H&M. Резултатот од нејзината соработка со H&M е разнолика и луксузна колекција, совршено изработена до детали, но пред сè оригинална, токму она што се очекува од еден страстен љубител, но и диктатор на модата како Ана Дело Русо. Оваа колекција на аксесоари содржи сè, од накит, чевли и очила, па дури и прекрасно дизајнирани куфери за патување.Колекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиКолекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините десет модни заповедиЗа оваа колекција, ексцентричната Ана се појавува во видео запис кој е одлична промоција на нејзината соработка со H&M. Mодата е нејзината азбука, слушнете ги овие десет модни заповеди.

1. „Модата е израз на вашата слобода.“

2. „Помеѓу стил и мода? Секогаш мода.“

3. „Модата е секогаш неудобна. Ако се чувствувате удобно, тогаш го немате изгледот.“

4. „Бидете извондредна на секоја возраст.“

5. „Носењето вечерна облека преку ден е неочекувано.“

6. „Некој носи иста облека како вас? Супер, сте го направиле вистинскиот избор.“

7. „Секоја комбинација треба да се носи само еднаш.“

8. „Носи го капутот како фустан.“

9. „Не се важни димензиите на вашето тело, модата секого го разубавува.“

10. „Модниот накит го персонализира вашиот стил, никогаш не е премногу.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. не е битно Reply

    воопшто не се согласувамн

    • Ana Reply

      Ni jas, od nea ocekuvav podobri “modni zapovedi”.

Остави коментар