аксесоари | Кафе пауза

Луксузни очила, ретро чанта и бели патики: Кои се омилените аксесоари на Кендал Џенер?

Покрај одличната облека, Кендал сака да носи впечатливи и модерни аксесоари, а денес токму тие го привлекоа нашето внимание.

Стилизирајте го вашиот костим за капење на 6 различни начини

Нема потреба да барате уникатен костим за капење, доволно е само да го надополните стариот.

Шнолите во облик на пеперутка се враќаат во мода, но изгледаат многу подобро отколку во 90-тите

На модната сцена се враќаат овие ретро аксесоари за коса, а еве како тие изгледаат во својот малку поинаков облик.

Модно тројство: Оваа пролет не смеете да останете без овие 3 аксесоари!

Надополнете ги вашите пролетни модни комбинации со овие тренди аксесоари и направете ја пролетта поубава.

Како да изберете совршени модни додатоци според обликот на телото?

Шлагот на целата модна комбинација е добриот моден детаљ или аксесоар кој ќе го изберете заедно со неа.

Нов тренд на Инстаграм: Модни додатоци по кои светот полуде

Секоја модна сезона нуди аксесоари кои го привлекуваат вниманието на дамите, но само посебните стануваат вистински моден хит и владеат со светската модна сцена.

Имате аксесоари во жолта боја? Еве како да ги носите оваа сезона!

Доколку барате идеи на кои начини можете да ја носите жолтата боја во наредната сезона, тогаш сте на вистинското место.

Тврдите дека имате стил, но дали ги почитувате овие правила?

Модната лекција која одамна ја научивме и постојано ја повторуваме е дека модата е менлива, но стилот е вечен.

3 модели на машки очила за сонце кои се модерни оваа зима

Кој вели дека очилата за сонце се носат само во лето?
Датум: 20 јан 2016

За удобноста нема цена: На кои начини можете да го носите кардиганот оваа сезона?

Оваа есен времето е топло и сончево, па тенкиот кардиган за кул и интересен изглед е нешто навистина потребно.

Модни грешки кои познатите трендсетерки никогаш не ги прават

Не се вели залудно „од грешките се учи“, а доколку станува збор за модни грешки, тогаш оваа поговорка важи дупло.

6 аксесоари кои секоја дама мора да ги има

За оние девојки кои сакаат класични модели, издвоивме неколку модни додатоци кои треба да се најдат во нивната колекција.